KORTERMAJADE VENTILATSIOONI PUHASTUS

EstVent OÜ pakub teenusena ka kortermajade ventilatsiooni puhastust, eeldusel, et kõik korterid on keskküttel köetavad.

Kortermajade ventilatsiooni eesmärgiks on tagada hoones tervislik ja puhas siseõhk. Ventilatsioonisüsteem eemaldab õhus levivad kahjulikud osakesed ja saaste ning toob juurde värsket välisõhku. Kortermajades on see lahendatud enamasti väljatõmbešahtide/tuulutuskorstnate kaudu. Ilmselt me kõik oleme olnud olukorras, kus naabrilt tulevad meeldivad toidulõhnad, aga halvem on olukord, kui sealt tuleb ebameeldivat lõhna: suits, hallitus, niiksus jpm. Mida rohkem haigustekitajaid ventilatsioonis on, seda raskemini see meie tervisele mõjub. Ainuüksi hallitusseente tõttu vaevlevad paljud inimesed hingamisraskuste või allergiate käes, taipamata, et tervisehädades võib süüdi olla määrdunud ventilatsioon.

Tihtipeale leiame kortermajade ventilatsiooni korstnašahtidest prahti, ehitusjääke, puulehti, linnupesasid ja palju muudki, mis tekitavad ventilatsioonis ummistusi ja see omakorda takistab koreterite loomulikku ventilatsiooni. Samuti erinevad mõrad, varisemised ja praod segavad kortermajade ventilatsiooni loomulikku toimimist. Selleks ongi vajalik korstnašahtide puhastamine ja inspekteerimine.

Eluaseme ventilatsioon on piisav, kui eluruumide õhk vahetub täielikult iga kahe tunni järel.

Kortermajade ventilatsiooni puhastamine Eesti oludes on vajalik 3 kuni 5 aasta tagant olenevalt hoone asukohast. Kontrollima aga ventilatsiooni puhtust peaks iga aasta tagant, et veenduda ventilatsiooni puhtuses.

KÜSI HINNAPÄRINGUT!